Приморський бульвар

У центрі Приморського бульвару на розі з Катерининської вулицею знаходиться статуя Дюка де Рішельє, яка є одним з головних символів Одеси. До Приморського бульвару виходять Пушкінська і Катерининська вулиці, Воронцовський провулок. Забудована тільки одна сторона бульвару, з іншого – крутий схил, ведучий до одеського порту. На цьому схилі в 2018 році був відкритий і відразу отримав європейську нагороду Грецький парк. До пасажирського терміналу Одеського порту від бульвару спускається велична Потьомкінські сходи. А ще Приморський бульвар – культовий фільм всіх радянських скейтерів (1988). Комедія. І відмінно передає дух і колорит Одеси.

 

Потьомкінські сходи

Потьомкінські сходи знаменита на весь світ завдяки фільму “Броненосець Потьомкін”. Для її проектування архітектор застосував дуже хитрий прийом штучної перспективи: нижні щаблі значно ширше верхніх, тому сходи виглядає величезною, але від пам’ятника Дюку де Рішельє до моря не складно спуститися до морвокзалу, а потім піднятися.

 

Стамбульський парк

Як не дивно, але Туреччина змирилася з тим, що втратила місто Хаджибей, попередник Одеси. У 2013 році турецькі фахівці створили ландшафтний сквер для сімейного відпочинку в честь 20 річчя побратимства Одеси і Стамбула.

 

Воронцовський палац

Граф Воронцов до 19 років жив в Англії, син посланника Російської імперії. Зробив блискучу кар’єру, але зберіг смаки Британської імперії. Один з найбагатших і найвпливовіших чиновників. Є сенс подивитися, у що він вкладав гроші. Колонада Воронцовського палацу була недавно відреставрована, сам палац знаходиться в процесі ремонту.

 

Тещин міст

Тещин міст – назва одеська народна. Вважається що міст злегка ворушиться, тобто ніколи не може заспокоїтися, як теща. Реально це найвищий пішохідний міст в Одесі, з якого відкривається чудовий вид на Чорне море.

 

Дерибасівська вулиця

Легендарна пішохідна вулиця в Одесі. На Дерибасівській вулиці знаходяться ресторани, де готують морепродукти і страви різних країн, нічні клуби, кальянні, а також магазини одягу та подарунків. Тут розташований Міський сад, пам’ятник Утьосову, Пасаж, Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор – найбільший православний храм Одеси.

 

Мапа прогулянок по центру Одеси