У грудні 1927 р був оголошений всесоюзний конкурс на проект зоопарку в Одесі. Відразу три проекти були прийняті в якості основи будівництва майбутнього зоопарку. Будівництво зоопарку вздовж Аркадійської дороги було розпочато в 1929 р Міська влада планувала ввести частину зоопарку в експлуатацію в Протягом 1930 р Суспільство «Південьклімат» вже зібрало колекцію тварин для майбутнього зоопарку. Але і цей проект не був здійснений. Про нього нагадує тільки назва прилеглої вулиці – Зоопарковая.

Незважаючи на всі труднощі, Г. В. Бейзерту продовжував невтомно діяти. У 1933 році йому доручається керівництво відділенням 4-го держзвіринця на ринку «Привоз». Сама установа належала Держцирку, який кілька років розміщував свій звіринець в міському саду, а потім і на території Привозу. В цей час в Одесі за рішенням радянської влади знищувалося I Християнське кладовище. В кінці 1930-х років на території колишнього кладовища з’явився парк Ілліча і зоопарк. Після тривалого перебування в формі пересувної виставки тварин, в 1938 році зоопарк знайшов стаціонарне розміщення біля «Привозу» на Новощіпний ряду, де розташовується і зараз.

Єдиним архівним документом, що підтверджує відкриття зоопарку на новому місці по вул. Новощепной ряд, 25 стала доповідь директора зоопарку Г. Бейзерта на засіданні виконкому Іллічівської районної Ради трудящих 16 березня 1945 року, в якому він повідомляв, що «Одеський зоопарк був організований на території Іллічівського парку в 1937 році», причому без бюджетних асигнувань, і « працював на госпрозрахунку ».

У 1992 році зоологічний парк отримав статус заповідної території загальнодержавного значення й увійшов до складу природно-заповідного фонду України. При зоологічному парку функціонує акватераріум. Наукова спеціалізація зоопарку – «Рідкісні та зникаючі тварини півдня України».

 

Фото одеського зоопарку

 

Одеський зоопарк на мапі