Одеський оперний театр нагадує величезну бонбоньєрку – коробку для цукерок. Офіційна назва Одеської опери – Національний театр опери та балету. Будівля по архітектурі щось південно-європейське, поєднання італійських і французьких традицій. Одеса не так просто переходила з турецької імперії Османов в Російську імперію. За довгий час управління Одесою Дюка де Рішельє українці, росіяни, італійці, французи, євреї, поляки, румуни і молдавани (звичайно, багаті) між собою говорили тільки французькою мовою. Одеська опера збирала найбагатший прошарок населення на уявлення. Створила стрижень міської культури, адже Одеса – це не тільки порт і базар.

Стиль будинок це вершина французького бароко, чудова акустика. Одеська опера побудована так, що витримала багато історичних катастрофи. Місткість залу понад 1500 глядачів. На сцені без мікрофонів актори навіть якщо говорять пошепки, то всім чутно.

Розкішний зал і все, що повинно бути в дорогому театрі. Зараз в Одеській опері проходять не тільки уявлення, а й екскурсії. Ціни на квитки дуже демократичні, від 50 гривень. Відвідувачам рекомендуємо одягатися в класичному стилі.

 

Фото одеської опери зовні

 

Фото одеської опери всередині

 

Одеська опера на мапі