У 18 столітті безліч греків, сербів, болгар, хорватів отримали землі в Бессарабії, зараз це Одеська область України. Православні повстанці проти Османської імперії прославили себе службою Російської імперії, але про це зовсім мало відомо. Архітектура садиби грецької сім’ї Курис дуже нагадує мавританський стиль палацу Воронцових в Алупці. Сучасним забудовникам було б цікаво, що засновник замку побудував його не з граніту – вапняк черепашник! Обійшлося недорого, але ж красиво. Заміські бази відпочинку для батьків з дітьми вимагають саме такого.
В Інтернеті можна бачити дуже душевні відгуки. Парк, Покровська церква, акції для туристів з різних країн. Як приїхати? – Одеса Лиманський район. Село Курісово (перейменовано з Петрівка). Покровська церква.
Чим зайнятися? Риболовля, полювання, погуляти, свіже повітря, краса, історія, культура, національна кухня (українська, болгарська, турецька, німецька, грецька, ногайська, вірменська), казан мангал барбекю. Згрішити покаятися)) Або навпаки. І не будемо забувати: в Криму в замку Воронцових не поспиш, а тут на півдні України без проблем.

 

Фото замку Курісу

 

Замок Курісу на мапі