Ми всі знаємо вираз Варфоломіївська ніч. І читали, що мушкетери штурмували Ла Рошель. Сумно, як люди однієї мови вбивали один одного тільки по причині різної віри. Але виникають в це кровопролиття я не хочу. Скажу тільки, що в підсумку воно спровокувало масове переселення французів зі Швейцарії на південь України.

200 років тому тут сталося масове виселення ногаїв і татар з території, відвойованої Російською імперією у Османської імперії. На жаль, як ми тепер знаємо, це була не остання депортація татар. Надходять на їх місце переселенці з Європи отримували дуже великі гроші і саджанці виноградної лози. Важливо, які виноградні сорти переселенці зі Швейцарії привезли з собою. І дуже важливо, що і зараз традиції виноробства, виготовлення коньяку в Одеській області ще тривають, процвітають.
Сам по собі коньяк Шабо недорогий. Є безліч сортів натурального вина, в основному білого сухого, що зараз точно в моді, особливо до морепродуктів, середземноморська дієта, навіть для тих хто хоче схуднути.

Центр культури вина SHABO – спеціальний туристичний об’єкт, який був створений в 2009 році на базі винзаводу Шабо. На території розташовано 1200 га виноградників, сучасне виробництво і історія, збережена в музеях. В процесі екскурсії гостям пропонують не тільки побачити особисто процес створення вин, а й взяти участь у професійній дегустації. Центр культури вина SHABO визнаний відкриттям десятиліття в сфері туризму, названий культурною спадщиною Європи і включений в європейську карту музеїв вина.

Адреса: Одеська область, Білгород-Дністровський район, село Шабо, вул. Швейцарська, 10 – Погодьтеся – звучить заманливо. А ось замовляйте екскурсію заздалегідь.

 

Фото центру культури вина SHABO

 

Центр культури вина SHABO на мапі