Острів Березань місце дуже спірне серед істориків. Для нас це південь, для стародавніх греків і римлян північ. Деякі стверджують, що це Борисфен Геродота. Це кожен розумний турист вирішить сам на екскурсії або в самостійну поїздку. Миколаївська область, гирлі Дніпро-Бузького лиману, 8 км від міста Очаків. Острів Березань входить до складу Національного заповідника України Ольвія. Влітку вже багато десятиліть проводяться археологічні розкопки за участю студентів першокурсників і старших школярів.

Якщо просто відпочинок – рибалка, пляж, простір, тиша, пошук скарбів. На острові Березань не збереглися джерела води, тому там збирали дощову. Знайдено багато стародавніх споруд на честь Ахілла. За часів Київської Русі на острові була база для збору кораблів перед набігами по Чорному морю на Візантію. Але тоді це був ще півострів.

Золота орда, Кримське ханство, а потім Османська імперія залишили свої руїни на острові Березань, які говорять туристам про красивих видах, які панують над морем.

Кожен мандрівник може вирішити сам, що тут відбувалося в давнину. Екскурсії на острів Березань відправляються з Рибаківка і Очакова.

 

Фото острова Березань

 

Острів Березань на мапі