Кінбурнська коса – піщаний півострів між Дніпро-бузьким лиманом і Чорним морем складається з корінних порід, на яких навіть є джерела прісної води, і намивання піску (коса), які постійно змінюють свої обриси після штормів.
Назва походить від татарського Кіл – волосся і бурун мис. Тонкий як волосся прохід. Кримські татари саме тут переправляли війська і “живі консерви” – стада овець. Зброя та інші важкі речі через море перевозили на бичачих шкурах, щось на зразок нинішніх надувних матрацах. Тому зараз на Кінбурнській косі можливі всі види активного відпочинку на воді від риболовлі та дайвінгу до кайт-серфінгу і пошуку скарбів. Відгуки про якість питної води дуже хороші, а до того ж ще і нудизм натурізм простір і усамітнення. Приїжджають навіть із Західної Європи.
Історично ці місця називають з часів стародавніх греків Ахіллів Дром (Біг Ахілла) і багато років тут організуються влітку змагання з бігу. Не буду переповідати всі легенди. Основний сенс, що Ахіллес, герой Троянської війни, біг тут за своєю нареченою на ім’я Іфігенія.
Стратегічне значення укріплень на Кінбурнській косі це блокування входу ворожого військового флоту в Дніпро-Бузький лиман між стародавньою фортецею Очаків і косою.
Зараз Кінбурнська коса – це улюблене місце пляжного відпочинку та розваг. Кілометри широких пляжів з білосніжним піском і найчистіша вода приваблюють сюди туристів з усієї України. Дістатися до Кінбурнської коси можна за допомогою сучасних катерів на підводних крилах компанії Нібулон з Миколаєва або Очакова, а так само на човнах приватних перевізників з Очакова.

 

Фото Кінбурнська коса

 

Кінбурнська коса на мапі