Борисовський жіночий Спасо-Преображенський монастир розташований біля берега Чорного моря на південному заході України в селі Борисівка. Історично так склалося, що в туризмі і паломництві його називають коротко Борисов монастир.

Борисов монастир найобширніший по терріторрі в Одеській області. Як дістатися? Від Одеси 170 км, від районного центру Татарбунари 10 км, 5 км від села Борисівка.

Створено монастир в 1905 році у цілющого джерела на березі затоки Чорного моря. Спочатку як чоловічий монастир, однак монахи пішли добровольцями на Першу світову війну, потім була жіноча обитель, в радянські часи дитячий будинок. За часів Другої світової війни румунські окупаційні війська відновили жіночий монастир, потім знову дитячий будинок. І навіть дитячий санаторій для лікування від туберкульозу, що говорить про цілющу кліматі і лікувальному джерелі. І лікування від наркоманії тут було цілком успішним – адже красива природа. Монастирське господарство радує око готелем для паломників, садами, виноградником, полями кукурудзи, пшениці, ячменю, стадами корів, овець і кіз. Господарство засноване на застосуванні сучасних тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.

Особливо шановані свята монастиря Борисова монастиря:
– 19 серпня – Преображення Господнє.
– 14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці.

У Борисівському монастирі щоденно вранці та ввечері виконуються богослужіння:

  1. У будні дні: о 5 годині ранку молитви, акатист, годинник і божественна літургія.
  2. Після Божественної літургії проводяться на замовлення молитви та панахиди.
  3. Вечірнє богослужіння починається о 17.00.m.
  4. У суботу богослужіння починається о 6 ранку.m.
  5. У неділю та святкові дні – о 7 годині.
  6. Щодня, крім середи, відбувається молитва за зцілення хворих.
  7. Середа: Акафіст Богоматері заради чудотворної ікони Ея “Всецариця” про зцілення онкохворих.

 

Борисовський монастир фото


 

Борисовський монастир на мапi