Назва Ак-Керман турецька, в даному випадку означає Південна фортеця, адже вгору за течією Дністра в середні віки була ще одна фортеця з назвою Кара-Керман, також побудована з білого вапняку. А не з чорного)) Кара означала північ в цьому випадку. Тобто опозиція Світла (півдня) – Ак-Кермана і Тіні (північ) Кара-Кермана. Для італійців Бiлгород 13 століття був далеко на північ і увійшов в історію як Маврокастро, тобто чорна фортеця.
Аккерманська фортеця є найбільшою фортецею в Україні, добре збереглася. Знятий у багатьох фільмах (таких як «Капітан Немо»). Вважається, що в нинішньому вигляді бастіони, стіни і вежі будувалися за часів Золотої Орди під ханом Берком, потім передавалися під контроль італійських купців. Коли Золота Орда ослабла, Акерман став морською брамою Молдавського князівства. Тільки в 1484 році, тобто набагато пізніше берегів Криму Акерман перейшов у володіння турецьких султанів, і мирно. Білгород-Дністровський пережив три російсько-турецькі війни, численні набіги козаків. У 1812 р., за мирним договором, Акерман відступив до Російської імперії. Фортеця зберегла військове значення для контролю над Чорним морем до 1832 року. Ще під час румунської окупації в 1920-х фортецю почали зміцнювати.
У сучасній Україні це пам’ятка культурної спадщини і популярна туристична пам’ятка, гарний вид на об’єкт. Самі стіни і вежі багато розповідають про історію.

Фото фортеці Аккерман

 

Аккерманська фортеця на мапi