Багато хто погодиться з тим, що водоспад – одне з найкрасивіших природних явищ, яке завжди викликає особливі відчуття і емоції. Така пам’ятка, про яку знає лише невелике число місцевих жителів, є в селі Фонтанка. Дане село знамените своїми ґрунтовими водами і пов’язаними з ними зсувами. Мабуть ці чинники і призвели до появи водоспаду.

Висота водоспаду в Фонтанці становить близько п’яти метрів. Вода зривається зі скельного уступу і з практично вертикальним кутом падіння невеликим струмком впадає в море. За словами місцевих жителів, вода тут ніколи не замерзає, має постійну температуру, і її потік не слабшає. Створений природою без втручання людини водоспад приваблює відпочиваючих на найближчих пляжах туристів. Поруч з водоспадом є невеликий грот.

Місцеві жителі ставляться до якості води Фонтанської водоспаду скептично, можливо тому, що деякі з них зливають каналізацію в струмок вище за течією.

Якщо влада візьметься розчистити територію навколо водоспаду, зроблять зручні сходинки і припинять слив каналізації, то вийде ще одна повноцінна природна пам’ятка Одеси.

 

Фото водоспаду в Фонтанці

 

Водоспад в Фонтанці на карті